Sterylność i bezpieczeństwo końcówki aplikacyjnej

Końcówki aplikacyjne  Wand ( tzw. „wężyki”) wyróżnia  sterylność, bezpieczeństwo i ergonomia. Końcówki wraz z przewodem aplikacyjnym są jednorazowe, fabrycznie sterylizowane.

 

Całkowita sterylność i bezpieczeństwo

Cały świat dąży do pracy jednorazowymi instrumentami, bo jest to najdoskonalszy sposób zabezpieczenia przed groźnymi zakażeniami krzyżowymi w zabiegach medycznych, w tym również stomatologicznych. Mając na uwadze priorytet bezpieczeństwa firma Milestone już 25 lat temu skonstruowała całkowicie sterylną końcówkę do znieczulania.

Całkowita sterylność końcówki roboczej jest możliwa dzięki samej konstrukcji systemu – jednostka sterująca (komputer) jest oddzielona od końcówki roboczej.

 

“Wężyk” do przepływu anestetyku

Oba elementy są połączone ze sobą poprzez przewód, tzw. „wężyk”, przez który dostarczany jest anestetyk z ampułki, umieszczonej w jednostce sterującej. Taka konstrukcja systemu jest unikalna i właściwa tylko dla Wand.

Jednostka sterująca ( komputer) może być oddalona od lekarza i pacjenta nawet na odległość 1,5 m. Zmniejsza to ryzyko skażenia jednostki sterującej przez aerozole powstające w czasie leczenia. Ponadto jednostkę sterującą możemy osobno zabezpieczyć.

Sterownik nożny i instrukcje głosowe

Nawet jeśli nie mamy asysty, to sterowanie oddalonym urządzeniem nie stanowi problemu, gdyż terowanie jednostką odbywa się za pomocą sterownika nożnego, a komendy i instrukcje są przekazywane głosowo.

Pakowane w pojedyncze blistry

Każda końcówka wraz z wężykiem jest fabrycznie wysterylizowana i zapakowana w pojedynczy blister


Bezpieczna aspiracja

Dzięki jednorazowemu przewodowi (tzw. wężykowi) oddzielającemu igłę od ampułki, podczas pozytywnej aspiracji krew dostaje się najdalej tylko do plastikowej końcówki igły i nie wpływa do ampułki ze znieczuleniem. Ampułka i środek znieczulający pozostają zawsze czyste i nie trzeba ich wymieniać nawet po pozytywnej aspiracji, jak ma to miejsce w innych urządzeniach, gdzie krew w ampułce uniemożliwia prawidłową ocenę każdej kolejnej aspiracji.

 

Ekonomiczne wykorzystanie anestetyku

Długość „wężyka” Wand wynosi 1,5 m. Płyn znieczulający pokonuje drogę od ampułki do igły automatycznie, po założeniu ampułki na tłok, w przeciągu 5 sekund. Strata anestetyku jest identyczna jak przy innych urządzeniach i instrumentach do znieczulania i wynosi 0,004 ml

Jednorazowe, sterylne końcówki w porównaniu do innych systemów do znieczuleń

Argumentem często podnoszonym w tym kontekście jest oszczędność. Jednak nie należy zapominać, że wielorazowe aplikatory innych niż Wand urządzeń wymagają sterylizacji, która również kosztuje. W sytuacji, gdy urządzenie do znieczulania używane jest często (jako standardowe znieczulenie), to wówczas gabinet chcąc zachować określone standardy bezpieczeństwa powinien zaopatrzyć się w kilka lub kilkanaście aplikatorów lub też na bieżąco i bardzo często korzystać z autoklawu. Jedno i drugie rozwiązanie generuje koszty.

„Przetarcie” aplikatora środkiem odkażającym, zamiast sterylizacji, nie jest wystarczające, a już z pewnością jest gorzej postrzegane przez pacjentów coraz bardziej świadomych zagrożeń i swoich praw.

Ultralekkie i ergonomiczne

Końcówka Wand jest najbardziej ergonomicznym i najlżejszym  narzędziem do iniekcji stomatologicznych spośród wszystkich dotychczas dostępnych na rynku.

Waży tylko  3 gramy, podczas gdy innych komputerowych urządzeń do znieczulania zaczyna się od ok. 200 gram.

 

ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI O KOŃCÓWCE ROBOCZEJ

Z przyjemnością opowiemy Ci i pokażemy jak wygląda praca z systemem Wand.

video_rozowowa_small_2

Teraz, kiedy trudno nam się spotkać możemy to zrobić podczas indywidualnej rozmowy on line.

Kliknij tutaj i wypełnij prosty formularz.  Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy szczegóły!