15. „Praca z końcówką Wand jest taka sama jak innymi urządzeniami”

NIEPRAWDA

Końcówka robocza Wand, to instrument, który lekarz trzyma w dłoni, zakończony igłą. Końcówka Wand deklasuje inne narzędzia do wykonywania znieczuleń m.in. pod względem łatwości i ergonomii pracy. Końcówka Wand waży tylko 3 g. podczas gdy waga innych narzędzi to od 50 g do nawet 240 g. Lekkość końcówki Wand przekłada się wprost na Easy handling czyli możliwość łatwiejszego, bardziej precyzyjnego i przewidywalnego operowania narzędziem. W efekcie Wand umożliwia uzyskanie skuteczniejszego, bezpieczniejszego znieczulenia.

Łatwość manipulowania końcówką Wand oraz możliwości jej adaptacji (skrócenie, ugięcie igły) umożliwiają lekarzowi łatwiejsze niż innymi narzędziami wykonywanie wszystkich rodzajów znieczuleń, w tym także stosowanie innowacyjnych technik klinicznych znieczulania stworzonych przez naukowców firmy Milestone.

Konstrukcja końcówki Wand jest efektem licznych badań obejmujących m.in. optymalizację pod kątem fizjologicznej prędkości podawania. To dzięki „wężykowi”, przez który przepływa płyn znieczulający, prędkość podawania znieczulenia jest precyzyjnie kontrolowana – bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta.

W innych systemach, w których anestetyk wypływa z ampułki bezpośrednio przez igłę, trudno mówić o precyzyjnej kontroli prędkości podawania.

Dodatkowo końcówka jest sterylnie zapakowana, jednorazowa (nie ma kosztów sterylizacji). Wielu lekarzy (szczególnie chirurgów) docenia fakt, że całe urządzenie łącznie z ampułką (która zazwyczaj jest niesterylna) jest w bezpiecznej odległości od sterylnego pola zabiegowego – 1,5 m. W każdym innym systemie w trakcie znieczulania ampułka jest w rejonie ust pacjenta.