12. „Protokół Wand dla znieczuleń podniebiennych przewiduje zbyt dużą ilość środka znieczulającego”

NIEPRAWDA

Znieczulenia podniebienne wykonywane przy pomocy technologii Wand wykonuje się zupełnie inaczej, niż tradycyjnymi technikami czy nawet innymi systemami komputerowymi. Są one nie tylko atraumatyczne i komfortowe dla pacjenta ale również bardzo skuteczne i dające spektakularne efekty.

Jak wiadomo znieczulenia podniebienne wykonywane tradycyjnymi metodami z pewnością nie należą do technik pierwszego wyboru. To co zniechęca lekarzy do stosowania tych znieczuleń, to ich trudność (konieczność użycia dużej siły nacisku na tłok) oraz bolesność dla pacjenta. Dodatkowo zdarza się, że znieczulenia te są niewystarczająco skuteczne właśnie z uwagi na zbyt małą ilość podanego anestetyku.

Dzięki Wand lekarz może zaoferować swoim pacjentom znieczulenia od podniebienia, którym z jednego wkłucia znieczulony zostaje rozległy obszar w szczęce (5 – 6 zębów), bez efektu odrętwienia wargi pacjenta. Nie ma już potrzeby drugiego ukłucia od przedsionka. Atraumatyczność iniekcji wynika z odpowiedniego, fizjologicznego tempa i ilości podawanego środka znieczulającego – poniżej poziomu destrukcji tkanki. Dzięki wolnej szybkości podawania tkanka kostna podniebienia jest w stanie bezpiecznie i efektywnie wchłonąć płyn znieczulający. Dlatego istnieje możliwość podania bezpiecznie nawet pełnej ampułki od podniebienia. Lekarze mówią, że jest to popisowa metoda znieczulania pacjenta w ich gabinecie.

Co bardzo ważne Wand jako jedyna technologia posiada udokumentowane badania naukowe dotyczące przypadków znieczulania od podniebienia.