Nowe naklejki i wycinanki dla małych pacjentów

Zestaw naklejek oraz zupełna nowość w branży – figurki do samodzielnego wycinania i sklejania – to kolejne elementy wspierające lekarzy w budowaniu wizerunku praktyki przyjaznej dla pacjenta.

Dla pacjentów przygotowaliśmy zestaw naklejek oraz zupełną nowość w branży – figurki do samodzielnego wycinania i sklejania, wraz z krótką bajką. Są to kolejne elementy wspierające lekarzy w budowaniu wizerunku praktyki przyjaznej dla pacjenta – “Strefy łagodności” – miejsca, gdzie dzięki znieczuleniu Wand nie ma bólu, strachu i stresu.

Bohaterami naklejek są dwie postaci: sympatyczny smok Wandi – Strażnik Krainy Łagodności oraz Wandzia – Księżniczka Krainy Łagodności.

Współautorami Wandzi i Wandiego są dzieci jednego z krakowskich przedszkoli, które spośród kilkudziesięciu propozycji wybrały bohaterów “Krainy Łagodności.

Koncepcja postaci Wandzi i Wandiego całkowicie odbiega od funkcjonujących ma rynku naklejek-emblematów typu “Dzielny pacjent”. Dzięki Wand mały pacjent doświadcza delikatnie podawanego znieczulenia i bezbolesnego leczenia. Nie musi bać się bólu, a w rezultacie nie musi być bohaterem walczącym ze strachem i bólem.

Na fotelu dentystycznym i w poczekalni dzieci mają pełne prawo być przejęte, zaciekawione, znudzone i zniecierpliwione. Jednak dzięki Wand nie oczekujemy i nie wymagamy bohaterstwa czy “dzielności”. Gabinet lekarza dentysty ma kojarzyć się małemu pacjentowi z bezbolesnym, łagodnym zabiegiem, podobnie jak wizyta u fryzjera. Wand w rękach lekarza dba o bezbolesność i komfort. Wandzia i Wandi to postaci z “Krainy łagodności”, które strzegą dobrostanu najmłodszych pacjentów.

Po przyjściu do domu dzieci mogą wspólnie z rodzicami wrócić jeszcze na chwilę do “Krainy łagodności” czytając krótką historyjkę o bohaterach z naklejek i samodzielnie tworząc papierowe figurki Wandzię lub Wandiego.