Bezpieczna aplikacja

  • Anestetyk podawany systemem Wand jest lepiej wchłaniany przez tkanki, a co za tym idzie bardziej skuteczny w porównaniu do znieczulenia podawanego karpulą. Tempo aplikacji jest sterowane komputerowo, a fizjologiczna prędkość podawania anestetyku wykorzystuje zjawisko osmozy komórkowej. Płyn wprowadzany do tkanek jest na bieżąco absorbowany.

  • Wolniejsze tempo aplikacji umożliwia zwiększenie efektywnej objętości deponowanego anestetyku. W praktyce oznacza to, iż znieczulenia w obszarze np. szpary ozębnowej czy podniebienia mogą być dużo bardziej skuteczne.

aplikacja3

  • Właściwe tempo podawania ogromnie podnosi bezpieczeństwo procedury gdyż eliminuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia tkanek pod wpływem zbyt dużego ciśnienia środka znieczulającego.

  • Zbyt szybkie podanie środka znieczulającego tradycyjnymi metodami powoduje bardzo często znieczulenie głównie tkanek miękkich, gdyż strumień płynu odbijając się od kości (przy podawaniu od przedsionka – twardej kości zbitej) nie dociera do struktur kości gąbczastej. W efekcie znieczulone zostają przede wszystkim tkanki miękkie, a nie ząb.

Przy pomocy the Wand lekarz może wygodnie i bezpiecznie podać wymaganą dawkę znieczulenia i od razu rozpocząć leczenie. Nie trzeba czekać na działanie zaaplikowanego środka, tak jak ma to miejsce przy stosowaniu karpuli.