Bezpieczna aplikacja
-
Anestetyk podawany systemem Wand jest lepiej wchłaniany przez tkanki, a co za tym idzie bardziej skuteczny w porównaniu do znieczulenia podawanego karpulą. Tempo aplikacji jest sterowane komputerowo, a fizjologiczna prędkość podawania anestetyku wykorzystuje zjawisko osmozy komórkowej. Płyn wprowadzany do tkanek jest na bieżąco absorbowany.
-
Wolniejsze tempo aplikacji umożliwia zwiększenie efektywnej objętości deponowanego anestetyku. W praktyce oznacza to, iż znieczulenia w obszarze np. szpary ozębnowej czy podniebienia mogą być dużo bardziej skuteczne.
-
Właściwe tempo podawania ogromnie podnosi bezpieczeństwo procedury gdyż eliminuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia tkanek pod wpływem zbyt dużego ciśnienia środka znieczulającego.
-
Zbyt szybkie podanie środka znieczulającego tradycyjnymi metodami powoduje bardzo często znieczulenie głównie tkanek miękkich, gdyż strumień płynu odbijając się od kości (przy podawaniu od przedsionka – twardej kości zbitej) nie dociera do struktur kości gąbczastej. W efekcie znieczulone zostają przede wszystkim tkanki miękkie, a nie ząb.
-
Z Wand deponowanie znieczulenia odbywa się z prędkością i ciśnieniem fizjologicznym. Zapewnia to pełną kontrolę podawanej dawki.
„Fizjologicznie określona prędkość przyswajania” Udokumentowane przez: Lipp Meechan Sympozjum
“Znieczulenia miejscowe w stomatologii”
Londyn, Marzec 1999Dawka przyswajalna przez organizm wynosi ok.: 1 kroplę na 2 sek.
Wartości ciśnienia, które działa na tkanki podczas deponowania znieczulenia:
- Karpula -> 600 psi – 42 kg/cm2
- Peripress, Ligmaject, Citoject -> 1200 psi – 80 kg/cm2
- THE WAND -(zmierzone w szparze ozębnowej) -> 165 psi – 11 kg/cm2