Znieczulenie podniebienne (P-ASA)

t1

Znieczulenie podniebienne (P-ASA) – przewodowe gałązek przednich z dostępu w okolicy kanału przysiecznego

Znieczulenie podniebienne P-ASA gałązek zębodołowych przednich i środkowych jest wygodną, i przewidywalną techniką, która  z jednego wkłucia umożliwia obustronne znieczulenie siekaczy i kłów.

Z jednego wkłucia 6 zębów

Znieczulenie P-ASA jest dobrą alternatywą dla znieczuleń nasiękowych w odcinku przednim, gdzie zamiast kilku wkłuć możemy wykonać jedno i znieczulić od razu 6 zębów.

Brak odrętwienia ust i mięśni mimicznych 

P-ASA zapewnia zniesienie bólu nie znieczulając przy tym warg i twarzy, co znacznie poprawia komfort pacjenta po zabiegu. Wielką zaletą znieczulenia PASA jest utrzymanie przez pacjenta pełnej sprawności mimicznej. Ma to szczególne znaczenia w stomatologii estetycznej, gdzie często prawidłowa ocena linii uśmiechu u pacjenta z odrętwiałymi wargami jest bardzo trudna.

Bezbolesność aplikacji 

Przebieg znieczulenia P-MSA wykonanego techniką Wand jest odmienny od znieczulenia wykonywanego karpulą. P-ASA wykonywane karpulą jest uważane za trudną i bolesną dla pacjenta technikę z uwagi na trudny dostęp, tkliwość brodawki przysiecznej, brak precyzji w kontrolowaniu ciśnienia, a także trudność z wykonaniem poprawnej aspiracji.

Z Wand P-ASA wygląda zupełnie inaczej. Można wykonać komfortowe dla pacjenta znieczulenie okolicy brodawki przysiecznej, a następnie zdeponować środek znieczulający w okolicy ujścia kanału przysiecznego. Fizjologiczne tempo aplikacji środka znieczulającego sprawia, że dla pacjenta moment ostatecznego deponowania jest prawie nieodczuwalny. Ponadto pasaż igły w zbitej tkance podniebiennej jest bezbolesny dzięki ścieżce anemizacji.

Automatyczny system aspiracji umożliwi sprawdzenie czy znieczulenie nie jest deponowane donaczyniowo.

Film instruktażowy