Dlaczego Twój pacjent będzie zadowolony?

pacjent

Wand może stać się dla Ciebie wartościowym i skutecznym narzędziem.

Znacząco wpływa na samopoczucie pacjentów zarówno w trakcie wizyty jak i bezpośrednio po niej. Oto powody:

Aspekty kliniczne

Znacznie mniejsza bolesność aplikacji znieczulenia

Wand pozwoli Ci w łatwy i przewidywalny sposób tak przeprowadzić znieczulenie, że każda jego faza (wkłucie, penetracja, finalne deponowanie anestetyku) jest odczuwana przez pacjenta znacznie bardziej komfortowo niż przy tradycyjnych technikach. Większość pacjentów opisuje swoje doznania jako “bardzo łagodne” czy wręcz “bezbolesne”. Odczucia mniejszej bolesności, czy wręcz bezbolesności są wprost związane ze sposobem wykonywania znieczulenia i z wykorzystaniem unikalnych rozwiązań właściwych tylko dla Wand – ścieżki anemizacji i utrzymaniu fizjologicznego tempa aplikacji płynu.

Wand pozwala zapobiec urazom mechanicznym i hydrostatycznym tkanek, które są nieuchronne lub bardzo prawdopodobne podczas wykonywania znieczuleń innymi urządzeniami.

Niektóre nowe techniki znieczuleń są możliwe do wykonania w sposób bezbolesny i bezpieczny tylko przy pomocy Wand i nie da się ich przeprowadzić w taki sposób żadnym innym narzędziem czy systemem komuterowym. Dotyczy to znieczuleń podniebiennych (PASA, AMSA) czy też techniki Wand STA (deponowanie w obszar szpary ozębnej).

Zmniejszenie skutków ubocznych, ograniczenie zbyt rozległego obszaru znieczulenia

Wand daje lekarzowi możliwość stosowania alternatywnych technik znieczuleń (Wand STA, PASA, AMSA)  które nie powodują nieprzyjemnych dla pacjenta skutków ubocznych – odrętwienia twarzy, ust i języka. Pacjent zachowuje sprawność mimiczną i może normalnie mówić bezpośrednio po zabiegu. Może wprost od dentysty wrócić do pracy czy innych obowiązków. Ma to również ogromne znaczenie w przypadku dzieci, które nie są narażone na bolesne samozagryzienia się po znieczuleniu.

Wymienione techniki (Wand STA, PASA, AMSA) wykonywane tradycyjnymi narzędziami, są zbyt bolesne dla pacjenta lub też z uwagi na skutki uboczne związane z traumatyzacją tkanek są wręcz niebezpieczne czy niemożliwe do wykonania.

Większa skuteczność znieczuleń przewodowych

Jak podają różne źródła skuteczność znieczuleń przewodowych wykonywanych techniką tzw. “niskiego bloku” wynosi od 60 do 70%. Oznacza to, że 30% – 40% pacjentów mimo znieczulenia i odrętwienia tkanek miękkich odczuwa ból. Anestetyk nie dociera do kanału żuchwy i tkanki zęba nie są znieczulone.  Jednym z powodów nieskuteczności znieczuleń wykonywanych karpulą jest deflekcja igły. Wygięcie igły w tkankach skutkuje zmianą toru igły – lekarz nie jest w stanie precyzyjnie określić, w którym miejscu znajduje się igła i czy jest to zaplanowane przez niego miejsce docelowe, czyli okolice wejścia do kanału żuchwy.

W przypadku Wand skuteczność znieczuleń przewodowych znacząco wzrasta. Wynika to z faktu iż Wand w unikalny sposób zapewnia prostą trakcję igły. Dzięki rotacyjnemu prowadzeniu igły (igła jest “wkręcana”) lekarz wprowadza końcówkę igły dokładnie tam, gdzie zaplanował.

Aspekt psychologiczny

Jak wiadomo czynnik psychologiczny jest jednym z pięciu kluczowych odpowiedzialnych za odczucia i komfort zarówno podczas podawania znieczulenia jak i całej wizyty. Przestraszony, zdenerwowany pacjent będzie silniej reagował nawet na delikatne bodźce dotykowe.

Strach przed igłą potrafi znacząco wpłynąć na fizjologiczne parametry pacjenta (wyrzut adrenaliny, wzrost ciśnienia krwi), a przez to zaważyć na dobrostanie pacjenta i możliwości współpracy z lekarzem. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wand umożliwia lekarzowi stosowanie zupełnie nowego podejścia, wręcz stworzenie “Strefy łagodności”. “Łagodny dentysta” to marzenie każdego pacjenta.

Łagodnie z Wandem

Końcówki robocze Wand są małe, lekkie i “niegroźne”. Nie kojarzą się ze strzykawką. Z punktu widzenia pacjenta są łagodnym wstępem do całej wizyty. Lekarz korzystając z technik Wand zapewnia delikatność i bezbolesność nie tylko aplikacji znieczulenia, ale również komfort w czasie kolejnych etapów leczenia.

Końcówki Wand, zwłaszcza po skróceniu, mieszczą się niemal całkowicie w dłoni lekarza. Mogą pozostać niewidoczne dla pacjenta. Dla dzieci Wand jest “malutką różdżką”, “miniaturowym długopisem”. Sprytnym, małym narzędziem do usypiania ząbków.

lam_06

 

[/section]